فعالیت‌های فنی و حرفه‌ای برای ایجاد ارتباط بین دانشگاه و صنعت در استان سمنان توسعه می‌یابد

بزرگ کردن قلم برگشت به حالت عادی قلم کوچک کردن قلم چاپ صفحه پی دی اف صفحه ارسال به دوستان

محمدرضا خباز در در بازدید از مرکز فنی و حرفه‌ای و کارگاه‌های مهارت‌آموزی سمنان گفت: فعالیت‌های فنی و حرفه‌ای برای ایجاد ارتباط بین دانشگاه و صنعت در استان سمنان توسعه می‌یابد.

استاندار سمنان در بازدید از مرکز فنی و حرفه‌ای و کارگاه‌های مهارت‌آموزی سمنان اظهار داشت: از بین بردن تصدی‌گری در دولت یکی از مهم‌ترین رسالت‌های سازمان فنی و حرفه‌ای کشور است.
وی با بیان اینکه ظهور و بروز استعدادهای فنی و حرفه‌ای در سطح کشور از دیگر رویکردهای مهم این سازمان است تصریح کرد: ایجاد ارتباط بین علم و صنعت و تقویت آن از مهم‌ترین رویکردهای دولت برای ایجاد توسعه پایدار و اشتغال است.
دکتر خباز با تأکید بر اینکه اشتغال برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی یک معضل اساسی و دغدغه دولت است افزود: مهارت مهم‌ترین نیاز بازار کار است و افراد فاقد مهارت هرگز نمی‌توانند با بالاترین مدار تحصیلی جذب بازار کار شوند و ای در شغل خود موفق باشند.
ایشان با بیان اینکه فعالیت‌های فنی و حرفه‌ای برای ایجاد ارتباط بین دانشگاه و صنعت در استان سمنان توسعه می‌یابد خاطرنشان کرد: باید فاصله دانشگاه و صنعت کم شود و سازمان فنی حرفه‌ای می‌تواند این دو حوزه را به هم ارتباط دهد و فضاهایی فراهم کند که شاهد جهش اشتغال‌زایی در کشور باشیم.
استاندار سمنان با اشاره به وضعیت اشتغال در استان سمنان بیان کرد: نرخ بیکاری در استان سمنان به ۷.۱ درصد رسیده است و این مهم با تلاش شبانه‌روزی مسئولان دستگاه‌های اجرایی و همکاری و مشارکت بخش خصوصی محقق شده است.

امروز
کل بازدید
776
2965083

 

Copyright © 1396 پایگاه اطلاع رسانی دکترمحمدرضاخباز. کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد. طراحی وبهینه شده توسط گروه فناوری اطلاعات باران.