استاندار سمنان: اعتماد دوباره بخش خصوصی به دولت از اقدامات مثبت و ماندگار دکتر روحانی است

بزرگ کردن قلم برگشت به حالت عادی قلم کوچک کردن قلم چاپ صفحه پی دی اف صفحه ارسال به دوستان

استاندار سمنان گفت : اعتماد دوباره بخش خصوصی به دولت برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف صنعتی از اقدمات ارزشمند و ماندگار دکتر روحانی در این استان است.

محمدرضا خباز روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : در دولت تدبیر و امید برای سرمایه گذاران فعالان اقتصادی در سمنان زیرپای آن ها فرش قرمز پهن شد و با اقدامات ارزشمند رییس جمهوری، بیش از یکهزار سرمایه گذار برای شناخت ظرفیت های معدنی، صنعتی و تجاری در چهارسال گذشته به این استان سفر کردند.
وی اظهارداشت : عملکرد دولت تدبیر و امید برای کاهش آمار بیکاری در استان بسیار ماندگار است و در چهارسال آینده نیز با پیروی از برنامه های رهبر انقلاب در بحث اقتصاد مقاومتی رونق کسب و کار بیش از پیش در سمنان افزایش می یابد.
وی خاطرنشان کرد : در دولت تدبیر و امید متوسط آمار بیکاری در سمنان بیش از 12.5 درصد بود که با اتخاذ برنامه های راهبردی اکنون این آمار به کمتر از 9 درصد رسیده است.
خباز با بیان این که برای کاهش آمار بیکاری در سمنان وحدت مسوولان و احزاب سیاسی اجتناب ناپذیر است ، گفت: در چهار سال آینده با اراده مردم و مسوولان بخش قابل توجه ای از مشکلات زیرساختی در استان برای راه اندازی واحدهای تولیدی و صنعتی برطرف می شود.
استاندار سمنان اضافه کرد : در 2 سال گذشته بیش از 85 هزار میلیارد ریال تفاهم نامه سرمایه گذاری در این استان با بخش خصوصی منعقد شد و اقدامات دولت زنگ کاهش آمار بیکاری را در سمنان به صدا درآورد.
وی اضافه کرد : سمنان از ظرفیت های قابل توجه اقتصادی، صنعتی و معدنی برخوردار است و باید با شناسایی و اطلاع رسانی این ظرفیت ها به فعالان اقتصادی برای افزایش رونق کسب و کار در این استان بهره گرفت.
به گزارش ایرنا، در 9 ماه اول سال 96، نرخ بیکاری در استان سمنان 8.9 درصد و سه درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیشتر بود و با تحقق کامل ارایه تسهیلات 9 هزار میلیارد ریالی رونق تولید و اجرای طرح‌های اقتصادی در قالب تفاهم‌نامه های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به تعداد 87 طرح با سرمایه گذاری 71 هزار و 510 میلیارد ریال در همایش‌های سرمایه‌گذاری این استان، انتظار می رود اشتغال افزایش و نرخ بیکاری در سمنان کاهش قابل توجهی یابد.
استان بیش از 700 هزار نفری سمنان یکهزار و 800 واحد تولیدی و صنعتی دارد.

امروز
کل بازدید
661
2964968

 

Copyright © 1396 پایگاه اطلاع رسانی دکترمحمدرضاخباز. کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد. طراحی وبهینه شده توسط گروه فناوری اطلاعات باران.