مولاوردی: پیروان ادیان الهی باید مروج عملی ارزش ها باشند

بزرگ کردن قلم برگشت به حالت عادی قلم کوچک کردن قلم چاپ صفحه پی دی اف صفحه ارسال به دوستان

 دستیار رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی اظهار کرد: امیدوارم همه پیروان ادیان الهی، آموزه های اصلی و اساسی ادیان مثل محبت و صلح دوستی را که بین همه مشترک است، به خوبی درک کرده و مروج عملی این ارزش ها باشند.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، «شهیندخت مولاوردی» امروز (چهارشنبه) و در آغازین روزهای سال نو میلادی با حضور در کلیسای حضرت یوسف (ع) ضمن دیدار با مسئولان و جمعی از فعالان این کلیسا، سال نو و میلاد حضرت عیسی (ع) را به آنها تبریک گفت و آرزو کرد سال جدید سرشار از امنیت، صلح و دوستی برای هموطنان مسیحی، مسیحیان و همه مردم جهان باشد.
دستیار رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی اظهارکرد: جهان امروز بیش از هر زمان دیگری به این آموزه ها نیازمند است؛ به ویژه آنکه امروز نفرت پراکنی و اعمال خشونت و بسیاری جنایات و اعمال ناپسند دیگر به نام دین انجام می شود. این وضعیت برای همه مایه تاسف است و باید همه مسلمانان و پیروان سایر ادیان کمک کنیم تا ریشه این تفکرات انحرافی و غلط از بین برود و دیگر هیچگاه به هیچ شکل دیگر مجال بروز و ظهور دوباره نیابد.
مولاوردی در ادامه توضیحاتی درباره ماموریت های دستیاری امور حقوق شهروندی رئیس جمهوری ارائه و تاکید کرد که به دنبال این هستیم تا موضوع تحقق حقوق شهروندی را با ارائه آموزش های لازم از مقطع پیش دبستانی تا دانشگاه و نیز آموزش به خانواده ها و همه افراد از طرق مقتضی از جمله رسانه ها به شکل جدی و موثر پیگیری کنیم تا خود مردم با آشنایی صحیح با حقوق خودشان، آن را از مسیر صحیح مطالبه کنند.
وی تصریح کرد: نحوه مطالبه حقوق مساله بسیار مهمی است. باید چگونگی مطالبه حقوق نیز آموزش داده شود تا مردم حقوق خود را از راه های صحیح پیگیری کنند و باید به گونه ای جریان سازی شود که یک موج و گفتمان صحیح مطالبه حقوق شهروندی در جامعه ایجاد شود.
در این مراسم اسقف کلیسای حضرت یوسف (ع) نیز متقابلا عید میلاد حضرت مسیح (ع) را به مولاوردی و همه ایرانیان و پیروان و دوستداران آن حضرت تبریک گفت و با قرائت آیه ای از قرآن درباره ولادت حضرت عیسی خاطرنشان کرد: حضرت عیسی در قرآن منزلت بالا و خاصی دارد و از داستان ولادت ایشان به عنوان ولادتی خاص در قرآن کریم یاده شده است.
وی گفت: پیام اصلی همه ادیان دوستی و محبت است و پیروان ادیان ابراهیمی باید مروج این پیام ها و ارزش های معنوی در جهان باشیم. مشکلات جهان فقط با محبت کردن همه انسان ها به یکدیگر قابل حل و فصل است.

امروز
کل بازدید
781
2968221

 

Copyright © 1396 پایگاه اطلاع رسانی دکترمحمدرضاخباز. کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد. طراحی وبهینه شده توسط گروه فناوری اطلاعات باران.