وزیران خارجه اتحادیه عرب خواستار شناسایی کشور فلسطین شدند

بزرگ کردن قلم برگشت به حالت عادی قلم کوچک کردن قلم چاپ صفحه پی دی اف صفحه ارسال به دوستان

شبکه تلویزیونی الجزیره روز یکشنبه گزارش داد که وزیران امور خارجه اتحادیه عرب در نشست امان پایتخت اردن، خواستار به رسمیت شناخته شدن کشور فلسطین و قدس شرقی به عنوان پایتخت آن شده اند.

ایمن صفادی وزیر امور خارجه اردن میزبان کمیته اضطراری فلسطین اتحادیه عرب با حضور همتایانش از کشورهای مصر، مراکش، عربستان سعودی، امارات متحده عربی و فلسطین با دستور کار خنثی کردن تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در مورد به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و حفظ هویت بین المللی این شهر اشغال شده بود.
صفادی وزیر امور خارجه اردن به خبرنگاران گفت: این کمیته اضطراری روز نهم دسامبر گذشته به دنبال اطلاعیه رییس جمهور آمریکا برای شناسایی قدس به عنوان پایتخت اسراییل تشکیل شد تا اقدام های قانونی از طریق سازمان ملل متحد برای خنثی کردن این تصمیم به عمل آورد.
وزیر امور خارجه اردن افزود: اتحادیه عرب برای مقابله با تصمیم ترامپ، خواستار صدور قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد برای شناسایی کشور فلسطین با مرزهای سال 1967 و قدس به عنوان پایتخت آن هستیم.
به گفته صفادی، ما درخواست های مشخصی از شورای امنیت داریم که شناسایی کشور فلسطین و قدس به عنوان پایتخت آن با مرزهای چهارم ژوئن سال 1967 می باشد.
احمد ابوالغیط دبیرکل اتحادیه عرب نیز در این اجلاس حضور داشت.

امروز
کل بازدید
731
2965038

 

Copyright © 1396 پایگاه اطلاع رسانی دکترمحمدرضاخباز. کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد. طراحی وبهینه شده توسط گروه فناوری اطلاعات باران.