استاندار خراسان شمالی: میانگین پیشرفت فیزیکی پروژه های سفر رهبری به استان ۹۱ درصد است

بزرگ کردن قلم برگشت به حالت عادی قلم کوچک کردن قلم چاپ صفحه پی دی اف صفحه ارسال به دوستان
استاندار خراسان شمالی:

میانگین پیشرفت فیزیکی پروژه های سفر رهبری به استان ۹۱ درصد است

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمدرضا خباز در سالروز سفر مقام معظم رهبری در مصاحبه با صداوسیمای استان در تشریح برکات مادی و معنوی سفر با تاکید بر این که سفر مقام معظم رهبری نقطه عطفی در تاریخ استان است، گفت:به برکت اعتبارات تخصیص یافته این سفر برای استان شاهد ارتقای بسیاری از شاخص های اقتصادی و عمرانی هستیم هر چند هنوز هم در برخی شاخص ها رتبه خوبی نداریم.
وی افزود:مجموع پروژه های اختصاص داده شده در این سفر 1635 پروژه است که با افزایش درخواست های دیگر به 1700 پروژه ارتقا یافت و 2هزار و 300 میلیارد تومان نیز تسهیلات بانکی برای استان در نظر گرفته شد.
وی تصریح کرد:از مجموع تسهیلات بانکی، 1250 میلیارد تومان به بانک ها ابلاغ شده که تاکنون 275 میلیارد تومان معادل 22درصد آن تخصیص یافته و در این بخش نیازمند همراهی و تلاش بیشتر بانک ها هستیم.
دکتر خباز عمده پروژه های مهم این سفر را در حوزه های کشاورزی، آموزشی، منابع آب، صنعت و معدن، حمل و نقل و عمران شهری و روستایی ذکر کرد و افزود: از مجموع این پروژه ها 800 پروژه ماهیت روستایی دارد و اعتبارات 860 پروژه تاکنون تخصیص یافته و دیگر پروژه ها از منابع ملی و استانی تامین شده است.
وی خاطرنشان کرد:از مجموع اعتبارات تاکنون 1800 میلیارد تومان اختصاص یافته که پروژه های مهم مشمول اعتبارات استانی، ملی، سفر  و نهاد ریاست جمهوری بوده است.
استاندار خراسان شمالی یکی از اقدامات مهم انجام شده در سفر مقام معظم رهبری به استان را کمک به تکمیل پروژه های گازرسانی بیان کرد و افزود:1400 روستای استان در قالب 410 پروژه با پیشرفت فیزیکی 95 درصدی و اعتبار افزون بر هزار میلیارد تومان گازرسانی شده است  و  تا پایان سالجاری عملیات گازرسانی به اتمام خواهد رسید.
وی با بیان این که تا پایان سال 96، بیش از 600 پروژه عمرانی اجرا شده، تصریح کرد:پیش بینی می شود تا پایان سالجاری 62 پروژه دیگر به مجموع این پروژه ها افزده خواهد شد که برای تکمیل دیگر پروژه ها 518 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.
وی در ادامه سخنان خود  به مهم ترین پروژه های بهره برداری شده از محل ردیف اعتبارات سفر مقام معظم رهبری اشاره داشت و گفت:افتتاح بیمارستان 285 تختخوابی امام حسن(ع) در شهرستان بجنورد،بیمارستان 218 تختخوابی آیت الله هاشمی در شهرستان شیروان،تکمیل و تجهیز مرکز درمانی بنت الهدی در بجنورد،تکمیل کلینیک سپاه در شهرستان بجنورد،کمک به بهره برداری سدهای گلیل، سومبار و چندیر، احداث پست برق 400 کیلوولت بجنورد، احداث سالن های ورزشی، کمک به احداث خانه های بهداشت روستایی،کمک به تکمیل راه های روستایی از اهم پروژه های عمرانی است.

کل بازدید
2993286

 

Copyright © 1396 پایگاه اطلاع رسانی دکترمحمدرضاخباز. کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد. طراحی وبهینه شده توسط گروه فناوری اطلاعات باران.