رایزنی تلفنی دکتر جهانگیری و رییس جمهور عراق؛ تاکید دو کشور بر توسعه روابط و برگزاری هر چه بهتر مراسم اربعین

بزرگ کردن قلم برگشت به حالت عادی قلم کوچک کردن قلم چاپ صفحه پی دی اف صفحه ارسال به دوستان

معاون اول رییس جمهور و رییس جمهور عراق در تماس تلفنی در خصوص مسائل دو جانبه و چگونگی برگزاری راهپیمایی اربعین گفتگو و تبادل نظر کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، دكتر اسحاق جهانگيري در اين تماس تلفني كه در حاشيه سفر به نجف و شركت در راهپيمايي اربعين صورت گرفت، با اشاره به ميزباني خوب دولت و ملت عراق از زائرين اربعين و بويژه زوار ايراني، مراتب قدرداني دولت و ملت كشورمان را از دولت و ملت عراق اعلام كرد. 
معاون اول رييس جمهور با اشاره به مناسبات گسترده سياسي، فرهنگي و علمي ميان دو كشور، بر ضرورت ارتقاء سطح مناسبات و توسعه همكاري هاي تهران ـ بغداد در همه زمينه ها تاكيد كرد. 
وي همچنين با تبريك تشكيل دولت جديد عراق و انتخاب برهم صالح به عنوان رييس جمهور جديد اين كشور، ابراز اميدواري كرد با سفر رييس جمهور عراق به ايران مناسبات ميان دو كشور گسترش يابد. 
رييس جمهورعراق نيز در اين تماس تلفني با اشاره به روابط تاريخي و صميمانه دو كشوراظهار اميدواري كرد در دوره پيش رو شاهد گسترش مناسبات و تعميق هر چه بيشتر روابط دو كشور در زمينه هاي مختلف باشيم. 
وي با قدرداني از دعوت معاون اول رييس جمهور كشورمان براي سفر به ايران اظهار اميدواري كرد در اولين فرصت به ايران سفر كرده و با مقامات جمهوري اسلامي ايران درخصوص مناسبات فيمابين گفتگو كند.
وي ضمن ابراز خرسندي از حضور دكتر جهانگيري در جمع زائرين اربعين حسيني، به برگزاري موفقيت آميز مراسم اربعين اشاره و خاطر نشان كرد: دولت و ملت عراق كمك به برگزاري هر چه بهتر مراسم اربعين را وظيفه و افتخاري براي خود مي دانند.

کل بازدید
3024132

 

Copyright © 1396 پایگاه اطلاع رسانی دکترمحمدرضاخباز. کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد. طراحی وبهینه شده توسط گروه فناوری اطلاعات باران.