فعالیت‌های فنی و حرفه‌ای برای ایجاد ارتباط بین دانشگاه و صنعت در استان سمنان توسعه می‌یابد

محمدرضا خباز در در بازدید از مرکز فنی و حرفه‌ای و کارگاه‌های مهارت‌آموزی سمنان گفت: فعالیت‌های فنی و حرفه‌ای برای ایجاد ارتباط بین دانشگاه و صنعت در استان سمنان توسعه می‌یابد.

استاندار سمنان در بازدید از مرکز فنی و حرفه‌ای و کارگاه‌های مهارت‌آموزی سمنان اظهار داشت: از بین بردن تصدی‌گری در دولت یکی از مهم‌ترین رسالت‌های سازمان فنی و حرفه‌ای کشور است.
وی با بیان اینکه ظهور و بروز استعدادهای فنی و حرفه‌ای در سطح کشور از دیگر رویکردهای مهم این سازمان است تصریح کرد: ایجاد ارتباط بین علم و صنعت و تقویت آن از مهم‌ترین رویکردهای دولت برای ایجاد توسعه پایدار و اشتغال است.
دکتر خباز با تأکید بر اینکه اشتغال برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی یک معضل اساسی و دغدغه دولت است افزود: مهارت مهم‌ترین نیاز بازار کار است و افراد فاقد مهارت هرگز نمی‌توانند با بالاترین مدار تحصیلی جذب بازار کار شوند و ای در شغل خود موفق باشند.
ایشان با بیان اینکه فعالیت‌های فنی و حرفه‌ای برای ایجاد ارتباط بین دانشگاه و صنعت در استان سمنان توسعه می‌یابد خاطرنشان کرد: باید فاصله دانشگاه و صنعت کم شود و سازمان فنی حرفه‌ای می‌تواند این دو حوزه را به هم ارتباط دهد و فضاهایی فراهم کند که شاهد جهش اشتغال‌زایی در کشور باشیم.
استاندار سمنان با اشاره به وضعیت اشتغال در استان سمنان بیان کرد: نرخ بیکاری در استان سمنان به ۷.۱ درصد رسیده است و این مهم با تلاش شبانه‌روزی مسئولان دستگاه‌های اجرایی و همکاری و مشارکت بخش خصوصی محقق شده است.


 

Copyright © 1396 پایگاه اطلاع رسانی دکترمحمدرضاخباز. کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد. طراحی وبهینه شده توسط گروه فناوری اطلاعات باران.