نوبخت: برخي در داخل حرف هاي ترامپ را مي زنند

محمد باقر نوبخت اگرچه سوالات مرتبط با گلايه هاي عارف در مورد ارتباط دولت با فراكسيون اميد يا گلايه هاي مردم در مورد پاسخگويي رييس جمهور را ديپلماتيك پاسخ مي دهد اما خودش از خيلي ها دلخور است.

از رسانه هايي كه در آمار دولت تشكيك مي كنند و اردوگاهي كه مدام مي خواهد ثابت كند جهانگيري از دولت مكدر است. از اتوبوس اتوبوس آدمي كه مي آورند تا ارز بخرند و از همه منتقدان داخلي كه با ترامپ همسوتر هستند. سخنگوي دولت در نشست خبري ديروز بيش از آنكه به سوالات خبرنگاران پاسخ دهد، از آنها گلايه كرد. او با بيان اينكه «مركز آمار، مركز رسمي است و هركس سوالي دارد بايد بيايد و از آنان بپرسد»، گفت: به نظرم اين قابل پيگيري است كه رسانه اي بيايد و در آمار رسمي نظام كه صرفا آمار دولت هم نيست، تشكيك مي كند و البته اين رسانه كه مي گويم و از آن نام نمي برم نيز ادعايش به انقلابيگري است و صدايش در اين زمينه هم بلند است اما عادت به سياه نمايي و تيره وتار نشان دادن اوضاع كشور و لجن پراكني دارد كه من حتي ميلي به پرداختن به اين رسانه و كارهايي كه كرده ندارم و وقت اين جلسه را به آن اختصاص نمي دهم. هفته هاي پاياني سال را سپري مي كنيم و وقت آن رسيد كه مسوولان از آنچه طي سال ٩٦ انجام داده اند، گزارش دهند. نوبخت نيز ديروز همين كار را كرد. او گفت: « چرا رسانه اي كه زبانش در انقلابيگري دراز است و از دهانش بيرون زده است و نيز برخي ديگر مدام تكرار مي كنند كه اقتصاد ما خراب است. اينكه مدام مي گويند وضع ما درست نيست، دقيقا همان كاري كه ترامپ مي كند و مي گويد كار ايران تمام است، اينها تكرار همان حرف هاي ترامپ است، حال شايد به خيال خودشان دولت را مي زنند اما در واقع نظام را زير سوال مي برند.
    
    استيضاح وزراي فعال دولت
    سخنگوي دولت بخش زيادي از زمان جلسه ديروز را به مباحث اقتصادي و ارايه گزارش اقتصادي داد اما وقتي نوبت سوالات خبرنگاران رسيد، همه چيز رنگ و بوي سياست گرفت. اول از همه اعلام وصول استيضاح وزير كار و راه. نوبخت با تاكيد بر اينكه «استيضاح حق مجلس است» گفت: «مجلس مي تواند از اين حق استفاده كند اما در مورد اينكه واقعا اين دو وزير عملكردشان مناسب نبوده است قطعا دولت نظري متفاوت با نظر مجلس دارد.»
    وي افزود: «هر دوي اين وزيران جزو وزراي فعال دولت هستند و همين وزير راه و شهرسازي به خاطر نوسازي ناوگان هوايي مورد تمسخر و تحقير قرار گرفت در حالي كه بعد از برجام همين وزير قرارداد ورود ۱۲ فروند هواپيما به كشور را بست و تاكنون ۱۱ فروند وارد كشور شده است. آقاي ربيعي وقتي در دولت از كارگران صحبت مي كند احساس مي كنيم خودش از همان قشري است كه از آن صحبت مي كند ضمن اينكه فردي فرهيخته به شمار مي آيد و بايد با كساني كه اينگونه كار مي كنند برخورد تكريم آميز داشته باشيم.»
    
    رابطه مان با فراكسيون اميد تعريف شده است
    گلايه عارف از دولت نزد رييس دولت اصلاحات محور يكي ديگر از سوالات نشست خبري سخنگوي دولت بود. نوبخت در اين باره نيز گفت: «دولت نسبت به آقاي عارف و فراكسيون اميد نظر مثبت دارد و احترام ما به اين عزيزان با توجه به همكاري ها مثبت است. ما هر وقت كه هر يك از آنان از ما دعوت كردند استقبال كرده ايم و رابطه ما با آنان تعريف شده بوده است.»


 

Copyright © 1396 پایگاه اطلاع رسانی دکترمحمدرضاخباز. کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد. طراحی وبهینه شده توسط گروه فناوری اطلاعات باران.