استاندار خراسان شمالی: اصل آموزش در صنعت اسب جدی گرفته شود

بزرگ کردن قلم برگشت به حالت عادی قلم کوچک کردن قلم چاپ صفحه پی دی اف صفحه ارسال به دوستان

استاندار خراسان شمالی در نشست کارگروه اسب اصیل ترکمن گفت: موضوع مهم آموزش باید در صنعت اسب استان به شکل جدی مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمدرضا خباز در این نشست اظهار داشت: بی توجهی به موضوع آموزش موجب در جا زدن ما در صنعت اسب خواهد شد چرا که آموزش به تولیدکنندگان و چابک سواران موجب ارتقای این حوزه خواهد شد.
وی افزود: بسته آموزشی مدنظر هیئت سوارکاری به اداره کل ورزش و جوانان ارائه شود تا طی نشستی با حضور سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان این موضوع مورد بحث و بررسی قرار گیرد و نتیجه نهایی به کارگروه اعلام شود.
وی ادامه داد: ایجاد پیست اسب دوانی از مطالبات فعالان صنعت اسب استان است که سازمان مدیریت و برنامه ریزی در نشست آینده کارگروه امور زیربنایی نظر نهایی خود برای زمین مورد نظر هیئت سوارکاری را بررسی و اعلام کند و هیئت سوارکاری هم دیگر زمین های پیشنهادی از سوی دستگاه های اجرایی مانند منابع طبیعی را مورد بررسی قرار دهد.
دکتر خباز اشاره داشت: بیمه صنعت اسب استان از دیگر مطالبات این حوزه است که از سازمان مدیریت و برنامه ریزی خواستارم در اعتبارات تبصره ۱۸ سال جاری ۱۵۰ میلیون تومان برای این منظور پیش بینی و بخش خصوصی هم به همین میزان هزینه کند.
وی تصریح کرد: برای پرداخت جوایز جشنواره های اسب هم باید اعتبارات لازم پیش از برگزاری جشنواره تامین و به شکل نقدی به برندگان اعطا شود و پیشنهاد دارم با مشارکت بخش خصوصی، سازمان جهاد کشاورزی ردیف اعتباری را به برگزاری جشنواره های استان اختصاص دهد.
دکتر خباز مطرح کرد: خراسان شمالی دارای قابلیت های بالایی در صنعت اسب است که باید با برنامه ریزی و اجرای پیشنهادهای کارشناسی بالفعل شود.

کل بازدید
2992891

 

Copyright © 1396 پایگاه اطلاع رسانی دکترمحمدرضاخباز. کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد. طراحی وبهینه شده توسط گروه فناوری اطلاعات باران.