سه شنبه, 29 اسفند 1396

استاندار: سهم سمنان از ارایه تسهیلات اشتغال روستایی کشور 2.2 درصد است

  • انداز قلم

 استاندار سمنان گفت : سهم این استان از ارایه تسهیلات اشتغال برای کاهش آمار بیکاری در مناطق روستایی 2.2 درصد از کل اعتبارات اختصاصی کشور است‌.

محمدرضا خباز روز سه شنبه در گفت‌ و گو با ایرنا با اشاره به اعتبار در نظر گرفته شده برای استان در این طرح، افزود: سهمیه سمنان در اجرای این طرح یکهزار و 456 میلیارد ریال با پیش‌بینی اشتغال برای پنج هزار و 38 نفر است.

وی اظهارداشت : طبق آخرین ارزیابی از بانک‌های عامل استان بیشتر بانک‌ها اعلام کردند که برای پرداخت، حداقل دستور پرداخت 50 درصد اعتبارات ابلاغی را دارند.

خباز میزان اعتبار اشتغال روستایی را 10 هزار میلیارد ریال ذکر کرد و ادامه داد: سهم استان سمنان از این تسهیلات 2.2 از کل اعتبارات است‌.

استاندار سمنان همچنین تعداد کارورزان استان را یکهزار و 890 نفر اعلام کرد و گفت : تا کنون 952 نفر کارورز و 297 واحد پذیرنده در این طرح ثبت‌نام و تعداد 105 کارورز عقد قرارداد بسته اند.

وی سقف تسهیلات مشاغل خانگی در سال 96 را یکصد میلیارد ریال اعلام و اضافه کرد : تاکنون 121 طرح به ارزش 6 هزار و 50 میلیون ریال به یکی از بانک های عامل استان معرفی شده است.

به گزارش ایرنا، استان سمنان بیش از 700 هزار نفر جمعیت دارد که 141 هزار و 858 نفر در مناطق روستایی زندگی می کنند. 

براساس آمار استانداری سمنان، متوسط آمار بیکاری در هشت ماه گذشته سال 96 در مناطق روستایی و مناطق شهری این استان به ترتیب 10.9 و 8.9 درصد است.

در دولت تدبیر و امید 87 تفاهم نامه با سرمایه گذاری 85 هزار میلیارد ریال با بخش خصوصی در استان سمنان امضا شده است.

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد