جمعه, 03 فروردين 1397

استاندار سمنان برگزاری دوره آموزشی بازاریابی و صادرات محصولات کشاورزی را خواستار شد

  • انداز قلم

سمنان-ایرنا- استاندار سمنان گفت: دوره های آموزشی بازاریابی و صادرات محصولات کشاورزی برای مردم و کشاورزان این استان باید دردستور کار قرار گیرد.

ه گزارش ایرنا، محمدرضا خباز در چهارمین نشست تخصصی اعضاء کارگروه توسعه صادرات استان در سالن غدیر استانداری، امر آموزش بازاریابی و صادرات محصولات کشاورزی به کشاورزان و مردم را ضروری دانست و افزود: باید شرایطی فراهم شود تا ارزش افزوده این محصولات به کشاورزان برگردد و بهره وری بیشتری از تولید محصولات خود ببرند.

وی این استان را یکی از قطب‌های تولید محصولات کشاورزی یاد کرد و اضافه کرد: مسئولان باید علاوه بر فراهم کردن بازاریابی داخلی و خارجی، صادر کنندگان را تحت آموزش های بازار یابی قرار دهند.

خباز تصریح کرد : باید زمینه لازم و بیشتر برای صادرات محصولات کشاورزی با همکاری همه سازمان‌ها ایجاد شود. 

استاندار سمنان توسعه صادرات غیر نفتی را از مهم ترین مسائل اقتصادی کشور برشمرد و گفت: باید تلاش کنیم تا صادرات غیر نفتی جایگزین منابع نفتی شود.

خباز بیان داشت : توجه به صادرات غیر نفتی بردرآمدزایی و کاهش بودجه کشور به نفت و فرآورده های آن مهم است.

وی تصریح کرد : توسعه صادرات غیرنفتی همچنین در ایجاد اشتغال در کشور و استان سمنان نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

استاندار سمنان بر ایجاد نمایشگاهی در کشورهای هدف برای معرفی توانمندی ها و ظرفیت های استان و توسعه صادرات غیر نفتی تاکید و اضافه کرد: شرکت در نمایشگاه های خارجی فرصت مناسبی برای معرفی توانمندی ها و ظرفیت های استان است و باید توجه داشت که حضور در این برنامه ها هدفمند باشد.

معاون سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان هم از صادرات 14 قلم انواع محصولات و تولیدات کشاورزی استان به ارزش 10 میلیون دلار به کشورهای خارجی در سال گذشته خبر داد و گفت : در سنوات اخیر بخش کشاورزی استان سمنان توانسته است صادرات قابل‌توجه‌ای به کشورهای هدف داشته باشد.

خدا بخش عرب بیان داشت : صادرات تولیدات بخش کشاورزی استان سمنان در سال جاری حدود 22 میلیون دلار پیش بینی شده که تاکنون 45 درصد صادرات محقق شده است.

وی رفع موانع صادرکنندگان در دستگاه‌های مرتبط را جزو اولویت کاری این سازمان دانست و گفت: استان سمنان ظرفیت های خوبی برای صادرات محصولات کشاورزی دارد.

عرب توسعه صادرات محصولات کشاورزی را مرتبط به همکاری و اجماع سازمان‌های متولی امر صادرات دانست و افزود: تعامل بین سازمان‌ها، باید به‌گونه‌ای باشد که سرعت و روند کار افزایش یابد و صادرکننده دغدغه‌ای جز تولید نداشته باشد.

معاون سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از هم افزایی و همکاری سازمان حفظ نباتات و گمرک سمنان خبر داد و افزود: ترتیبی اتخاذ شد که پلمب نهایی گمرک و پلمب قرنطینه هنگام تشریفات گمرکی در هر نقطه استان سمنان به‌صورت هم‌زمان صورت بپذیرد.

به گزارش ایرنا، در این نشست که معاونان استانداری و جمعی از مدیران دستگاههای اجرائی و صادر کنندگان حضور داشتند عوامل موثر و اقدامات تسهیل کننده دستگاهها در امر صادرات بررسی شد.

همچنین در این جلسه مصوبات کمیته بررسی موانع صادرات محصولات کشاورزی از گمرک استان و مشکلات پیش روی صادر کنندگان مطرح و مورد بحث و بررسی قرارگرفت.

بیان نیازمندی ها، مشکلات و راهکارهای احصاء شده برای صدور مستقیم محصولات کشاورزی و دامی از مبدا استان از سوی سازمان جهاد کشاورزی از دیگر دستور کار این نشست بود.

در این نشست تعدادی از صادر کنندگان و تولید کنندگان مشکلات خود را در حوزه های مختلف ارائه کردند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد