سه شنبه, 29 اسفند 1396

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر:

 

اولین عمل جراحی تومور نخاعی در کاشمر با موفقیت انجام شد

مشهد- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر گفت: اولین عمل جراحی تومور نخاعی در کاشمر روز پنجشنبه در بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) این شهر با موفقیت انجام شد.

اولین عمل جراحی تومور نخاعی در کاشمر با موفقیت انجام شد

محمد جواد یزدانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با تلاش تنها جراح و متخصص مغز و اعصاب در کاشمر زن 28 ساله که با کمر درد و ضعف اندام تحتانی مواجه بود با تشخیص تومور نخاعی در ناحیه کمر مورد عمل جراحی قرار گرفت.

وی اظهار کرد: در این عمل که مدت سه ساعت طول کشید بعد از باز کردن پرده نخاع، تومور مزبور پس از جدا شدن از تمام ریشه ‌های عصبی به ‌طور کامل خارج گردید.

وی گفت: بیمار مزبور هم اکنون بدون هیچگونه نقص عصبی به هوش آمده و در وضعیت مناسب به سر می‌ برد.

یزدانی افزود: در مدت هفت ماه حضور این متخصص و جراح مغز و اعصاب در کاشمر بیش از 140 عمل جراحی انجام شده که حدود 10 عمل تومور مغزی و سایر عمل ها مربوط به ستون فقرات بوده‌ و بیش از 95 درصد عمل ‌های انجام ‌شده موفقیت ‌آمیز گزارش شده است.

وی ابراز امیدواری کرد با کمک خیرین بتوان تجهیزات و کمبودهای مورد نیاز برای انجام عمل‌ های جراحی را در این شهرستان رفع کرد.

جراح و متخصص مغز و اعصاب در کاشمر نیز گفت: با توجه به اینکه تومور در داخل پرده نخاع بیمار رشد کرده و به ریشه ‌های عصبی چسبندگی داشت عمل از حساسیت بسیار برخوردار بود.

دکتر 'امیر امینی نوایی' افزود: حساسیت این عمل بدانگونه بود که باید زیر میکروسکوپ انجام ‌شده و تمام ریشه‌ های عصبی بدون اینکه آسیبی به آنها وارد شود از تومور جدا می شد.

وی اظهار کرد: برای عمل ‌های جراحی اعصاب در این شهرستان نیازمند تجهیزات بیشتری هستیم.

وی گفت: در عمل ‌های جراحی کف جمجمه نیاز به اندوسکوپ بینی هستیم تا بتوانیم بدون شکافتن جمجمه عمل را از طریق بینی انجام دهیم.

 

دکتر امینی افزود: به‌ رغم اینکه بخشی از تجهیزات مورد نیاز خریداری شده اما برای تکمیل تجهیزات 700 میلیون ریال مورد نیاز است.

نماینده مردم خلیل آباد در مجلس شورای اسلامی

والدین شهدا، شایسته‌ترین فرزندان کشور را تربیت کردند

 

بهروز بنیادی گفت: والدین شهدا، شایسته‌ترین فرزندان کشور را تربیت و تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کردند

والدین شهدا، شایسته‌ترین فرزندان کشور را تربیت کردند

 

به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، نماینده مردم کاشمر ، خلیل آباد و بردسکن، در مجلس شورای اسلامی در دیدار با والدین برادران شهید ابوالقاسم و مهدی جعفریان و مادر شهید محمد رضا کریمیان ضمن گرامیداشت یاد وخاطره شهدا گفت: صبر ، ایثار و گذشت والدین شهدا ستودنی است و والدین شهدا، شایسته‌ترین فرزندان کشور را تربیت و تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده اند.

 

بهروز بنیادی با اشاره به تلاش خانواده هاي معظم شهدا در تربيت صحيح فرزندانشان،  تصریح کرد: والدين گرانقدر شهدا با تلاش و كوشش خود مسير سعادت و نيكبختي را به فرزندان خود مي آموزند و شهدا به لحاظ اينكه خوب تربيت شده اند در جهت  آموزه هاي ديني زندگي خود را پایه گذاری کرده اند .

 

وی  بالندگي و پيشرفت كنوني ايران اسلامي را مرهون خون شهدا و رشادت هاي ايثارگران در مقاطع مختلف از تاريخ شكوهمند انقلاب اسلامي دانست و افزود: امروز ايران اسلامي با توجه به اقتدار روزافزون خود به يكي از كشورهاي تاثيرگذار و مهم معادلات جهاني تبديل شده  بنابراين همگي اين پيشرفت ها و بالندگي ها  در سايةدلاوري ها و رشادت هاي ايثارگران و شهدا حاصل شده است.

 

این دیدار که با حضور شاکری فرماندار شهرستان خلیل آباد ، رزمی رئیس بنیاد شهید و امورایثارگران ، خطائی رئیس تامین اجتماعی و روشندل معاون فرهنگی آموزش و پرورش برگزار شد، از والدین شهیدان تجلیل به عمل آمد.

 

برادران شهید ابوالقاسم و مهدی جعفریان در فروردین و اردیهشت سال 1344 و 42 چشم به جهان گشودند و در فروردین و اریبهشت 1362و 65 در عملیات والفجر یک و کربلای 3  و شهید محمد رضا کریمیان  10 شهریور 1339 متولد شد و 4خرداد 1361 در عملیات کوشک آزاد سازی خرمشهر به مقام رفیع شهادت نائل آمدند.

 

همچنین در مراسم لیالی شب قدر با حضور خانواده های شهدا و اهالی روستا در گلزار شهدای شهر کندر از توابع شهرستان خلیل آباد که 15 شهید تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است  برگزار شده است

 

 

گفتنی است شهرستان خلیل آباد یک صدو 98 شهید تقدسم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.

نتایج آرای شورای شهر کاشمر مشخص شد

نتایج انتخابات شورای اسلامی شهر کاشمر 

 

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشمر، نتایج پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر کاشمر، در حالی دقایقی قبل مشخص شد که راه‌یافتگان به ویلای خرمشهر را چهاراصلاح طلب و سه اصولگرا تشکیل می‌دهند.

 

بر این اساس، با شمارش آرای 40 صندوق اخذ رأی در کاشمر علی اسماعیل‌پور با 10 هزار و 798 رأی نفر اول شد و محمد صادقی طرقی با 9 هزار و 20 رأی، حجت الاسلام میثم خزاعی با 8 هزار و 968 رأی، حسن اعمی بنده قرایی با 7 هزار و 623 رأی، محمد خباززاده با 7 هزار و 508 رأی، یعقوب گل محمدی با 7 هزار و 467 رأی و احمد غزنوی قصونی با 6 هزار و 992 رأی به ترتیب دوم تا هفتم را کسب کردند، به عنوان اعضای اصلی شورای شهر کاشمر انتخاب شدند.

 

علاوه بر این، اسماعیل سلطان‌پور با 6 هزار و 492 رأی، سید حسین حسینی یزدی با 6 هزار و 80 رأی و علی روحانی با 5 هزار و 974 رای به عنوان سه عضو علی البدل شورای شهر کاشمر انتخاب شدند.

 

 

گفتنی است؛ در میان راه‌یافتگان به پنجمین دوره شورای اسلامی شهر کاشمر 4 نفر از اعضای فعلی شورا به این دوره نیز راه یافته‌اند، علاوه بر این، یک نفر دارای سابقه عضویت در دو  دور گذشته شورای شهر کاشمر را دارد و نفر اول نیز در سال های 88 تا 92 شهردار کاشمر بوده است.

رونمایی از کتاب صلح و سلام هادی دربان حسینی؛

تبلور اندیشه سترگ صلح در هنر خوشنویس ایرانی

ویکتور هوگو می گوید: «روزی جهانیان، همه دست برادری به یکدیگر خواهند داد و آن روزی است که بدبختی و تیره روزی در گستره جهان یافت نخواهد شد.»

 

اندیشه سترگ صلح از دیرباز در لابه لای صفحات تاریخ نگاشته شده،ورق خورده، اما هرگز فراموش نشده است و ایرانیان نیز با فرهنگی غنی و آمیخته با آموزه های صلح آمیز اساطیری، همواره ندای آزادی و رادمردی را سرداده اند.

 

به گزارش خبرگزاری روزمشهد (مشهدنیوز)، هادی دربان حسینی با خلاقیتی مثال زدنی در کتاب "صلح و سلام” ضمن خلق اثری ارزشمند و در خور در حوزه فرهنگ و هنر، لحن لطیف و اثرگذاری شده است برای انتقال پیام آشتی و صلحی که مفاخر این مرز و بوم کهن و دیگر ممالک جهان به انتقال آن چشم امید بسته اند.

 

ابن هنرمند خطه ی کاشمر خراسان، در برگ برگ این کتاب ارزشمند، نگاه بزرگان دنیا و ادیان مختلف را درباره مسأله صلح در کنار یکدیگر ارائه کرده است تا نشان دهد اهالی فرهنگ در هیچ کشوری با جنگ میانه خوبی ندارند و همه خواستار صلح هستند. همچنین ادیان مختلف نیز همگی بر صلح تکیه دارند و انسان‌ها را به صلح و برابری دعوت می‌کنند.

 

در این کتاب، آیاتی از قرآن، فرازهایی از نهج‌البلاغه، اشعاری از مولانا، سعدی، حافظ، فریدون مشیری، شهریار، زرتشت و… به خطی هوش ربا نگاشته شده است . آثاری که همه به خط فارسی و لاتین جملاتی را با مضمون صلح در برابر مخاطب قرار می‌دهد.

 

کتاب صلح وسلام (سیمای صلح در اشعار بزرگان ادب ایران و جهان) در قطع رحلی و به شکل افقی در ۹۶ صفحه به چاپ رسیده است که یادداشت دکتر سیدعباس عراقچی و همچنین مقدمه دکتر محمدجعفر یاحقی براین کتاب، گواه ارزش بیکران هنر این استاد گرانقدر خوشنویسی و اساتید تذهیبی است که این جریده ی ماندگار را، برای زنده ماندن انسانیت به اندیشه صلح گره زده اند.

 

 

به امید روزی که تمام کودکان جهان در دستان صلح، بزرگ شوند…

در قطب تولید انگور خراسان رضوی

پیش بینی برداشت 3 هزارتن انگور در خلیل آباد

برداشت انگور یاقوتی در قطب تولید انگور خراسان رضوی آغاز شده است

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان رضوی ،خلیل آباد به عنوان قطب تولید انگور خراسان رضوی 6 هزار هکتار باغ انگور دارد که 25 رقم پیش بینی برداشت 3 هزارتن انگور در خلیل آبادانگور از سطح این تاکستان ها تولید می شود.

انگور یاقوتی، زود رس ترین رقم انگور، 250 هکتار زمین را به خود اختصاص داده است و پیش بینی می شود امسال بیش از 3 هزارتن انگور از شهرستان خلیل آباد برداشت شود.

 

 

امسال به علت سرمازدگی پارسال تولید انگور یاقوتی در خلیل آباد کاهش 40 درصدی دارد.

اعضای منتخب شورای اسلامی بردسکن مشخص شدند

ایرنا - فرماندار بردسکن اسامی منتخبان مردم این شهر در پنجمین دوره شورای اسلامی را اعلام کرد.

اعضای منتخب شورای اسلامی بردسکن مشخص شدند

برات علی نیا، یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: از مجموع 14 هزار و 678 رای ماخوذه در بردسکن علی صابری با چهار هزار و 52 رای، مهدی غلامی ثانی با سه هزار و 462 رای، محمد یوسفی با سه هزار و 228، فاطمه رضوانی با سه هزار و 26 رای و سیداحمد شبانی با 2 هزار و 952 رای به عنوان اعضای اصلی این شورا برگزیده شدند.

وی افزود: همچنین حسین هنرور با 2 هزار و 705 رای، علی عباسی با 2 هزار و 570 رای و علی صادق نژاد با 2 هزار و 442 رای به عنوان اعضای علی البدل شورا انتخاب شدند.

 

** معرفی اعضای شورای اسلامی شهر انابد

بخشدار انابد، از توابع بردسکن نیز گفت: علی محمد لقایی فردوسی با هزار و 834 رای، محمد کاظمی با هزار و 751 رای، مهدی غلامی با هزار و 675 رای، حسین فرزانه با هزار و 478 رای و مسعود حاجی زاده با هزار و 258 رای به عنوان اعضای اصلی شورای اسلامی این شهر انتخاب شدند.

محمود عباس نژاد با بیان اینکه در شهر انابد تنها هفت نامزد شورای شهر بوده اند، گفت: حسین جوان با 981 رای و محمود ملایی با 750 رای به عنوان اعضای علی البدل شورا رای آوردند.

 

** اعضای شورای اسلامی شهرآباد مشخص شدند

سیدعلی موسوی، بخشدار شهرآباد بردسکن نیز گفت: علی نجفی با 766 رای، محمد صحرایی با 699 رای، قاسم رستمی با 666 رای، احمد نخعی با 638 رای و حسین آبافت با 524 رای به عنوان اعضای اصلی و سیدحسین موسوی، مهدی معماری و مرتضی نخعی به ترتیب با 472، 438 و 397 رای به عنوان اعضای علی البدل شورای اسلامی شهرآباد برگزیده شدند.

 

 

 

نتایج انتخابات شورای شهر خلیل آباد مشخص شد

مشهد- ایرنا- فرماندار خلیل آباد گفت: با پایان شمارش مجموع هفت هزار و 225 رای ماخوذه آمار نهایی انتخابات پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر خلیل آباد ‌مرکز این شهرستان و منتخبان آن مشخص شدند.

نتایج انتخابات شورای شهر خلیل آباد مشخص شد

مجتبی شاکری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از مجموع این تعداد 'حسین بهشتیان' با کسب سه هزار و 342 رای، 'محسن زارع' با دو هزار و 597 رای، 'علیرضا زیبایی' با دو هزار و 212 رای، 'غلامرضا توکلی' با دو هزار و 30 رای و 'محسن یاقوتی' با کسب هزار و 578 رای به عنوان پنج عضو اصلی شورای شهر خلیل آباد انتخاب شدند.

وی ادامه داد: 'احسان کاظم نژاد خلیل آباد، سیدمحمد صلاحی و سیدعلی بنام' نیز به عنوان اعضای علی البدل شورای شهر خلیل آباد انتخاب شدند.

 

فرماندار خلیل آباد به مشارکت 84 درصدی مردم این شهرستان در انتخابات ریاست جمهوری نیز اشاره و بیان کرد: خواب دشمنان برای توطئه آفرینی با حضور پرشور مردم در صحنه انتخابات تعبیر نشد و مردم پای دفاع از آرمانها و ارزشهای نظام ایستاده اند و هرجا احساس خطر کنند در کنار مسئولان هستند.

با بیش از 2 میلیارد ریال هزینه

بهره برداری از طرح خدماتی - درمانی در شهر انابد

طرح خدماتی - درمانی شهر انابد با بیش از 2 میلیارد ریال هزینه بهره برداری شد

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان رضوی، مدیر شبکه بهداشت و درمان بردسکن گفت : این طرح شامل مرکز خدمات جامع سلامت بهره برداری ازطرح خدماتی - درمانی در شهر انابدشهری -روستایی شبانه روزی و زیست پزشک شهر انابد است که با 2 میلیارد ریال هزینه عمرانی و تجهیزاتی و اعتبار جاری ماهیانه 500میلیون ریال از محل اعتبارات طرح تحول سلامت ساخته شده است .

حسین زاده افزود: این مرکز با حضور سه نفر از پزشکان غیر بومی به صورت شبانه روزی به مردم شهر انابد و روستاهای تابع خدمات ارائه می کند وافزون برآن یک پزشک عمومی در حال خدمت رسانی به مردم این منطقه است.

 

 

او گفت: بهره برداری از این طرح با حضور مسئولان شهرستان بردسکن و نماینده مردم کاشمر ، خلیل‌آباد و بردسکن در مجلس شورای اسلامی گشایش یافت.

فرماندار خلیل آباد تاکید کرد

لزوم ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی در قطب تولید انگور در خلیل‌آباد

فرماندار خلیل آباد گفت: با توجه به اینکه این شهرستان، قطب تولید انگور با برداشت سالانه 150 هزار تن از سطح 6 هزار هکتار در خراسان رضوی بوده، ایجاد کارخانجات صنایع تبدیلی و تکمیلی در آن ضروری است.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از خلیل‌آباد، مجتبی شاکری ظهر امروز در جلسه سامان بخشی تولید، حمایت و توسعه بازارهای داخلی و خارجی انگور و کشمش که با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی و فرمانداران کاشمر و بردسکن در خلیل‌آباد برگزار شد، اظهار داشت:در این شهرستان، بیش از 90 درصد مردم به شغل کشاورزی مشغول بوده، با توجه به ظرفیت گسترده‌ای که خلیل‌آباد در بخش کشاورزی دارد، بی‌تردید، در تحقق شعار تولید و اشتغال نقش مهم و تاثیرگذاری را ایفا می‌کند.

 

وی افزود: سطح زیر کشت باغات انگور خلیل آباد، 6 هزار هکتار است که سالانه 150 هزار تن برداشت محصول انگور را در این شهرستان شاهد هستیم.

 

فرماندار خلیل آباد با بیان اینکه سالانه 25 هزار تن کشمش در این شهرستان تولید می‌شود، متذکر شد: سال گذشته در حوزه صادرات، 20 هزار تن انگور تازه به کشورهای اوکراین، بلاروس و روسیه صادر شد، امسال نیز طبق این کشورها، متقاضی انگور خلیل آباد هستند.

 

شاکری با بیان اینکه روزانه از خلیل آباد، 30 تن برگ انگور صادر می‌شود، یادآور شد: از ابتدای اردیبهشت ماه امسال تاکنون، برگ انگور به میزان 30 تن به‌صورت روزانه صادر می‌شود که 40 روز اشتغال پایدار 800 نفر را فراهم می‌کند.

 

وی یکی از مشکلات کشاورزان این منطقه را عدم وجود صنایع تبدیلی در خلیل‌آباد برشمرد و ادامه داد: عدم وجود این کارخانه در این شهرستان سبب شده، سالانه کشاورزان حاصل دست‌رنج خود را بدون بهره‌ای به فروش برسانند.

 

فرمانده خلیل آباد با اشاره به کف بر شدن باغات انار و خسارت به باغات پسته و مزارع زعفران این شهرستان، افزود: با وجود اینکه همه مشکلات در حوزه کشاورزی، سرما زدگی سال گذشته سبب شد، کشاورزان روستای نقاب و میراباد، باغات انار خود را کف بر کنند که طبق برآورد کارشناسان جهاد کشاورزی علاوه برکف بر شدن باغات انار، باغات پسته و مزارع زعفران هم به دلیل سرما دچار خسارت شدند و در مجموع، مبلغ کل خسارت 129 میلیارد تومان بوده، که در واقع اقتصاد خلیل آباد آسیب دید.

 

شاکری از استمهال 1428 فقره وام کشاورزی در خلیل آباد خبر داد و گفت: به دلیل سرمازدگی باغات و سررسید وام‌های کشاورزان با پیگیری‌های انجام شده توسط سازمان جهاد کشاورزی، 11 میلیارد تومان وام‌های کشاورزان در این شهرستان استمهال شد.

 

وی با بیان اینکه دست سرمایه‌گذارانی که در حوزه کشاورزی بخواهند در خلیل‌آباد سرمایه‌گذاری کنند به گرمی می‌فشاریم، بیان کرد: این شهرستان، ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه کشاورزی به خصوص در محصول انگور دارد و رتبه اول تولید انگور را به خود اختصاص داده است.

 

فرماندار خلیل‌آباد از کاهش 22 درصدی کاهش بارندگی در این شهرستان خبر داد و افزود: 145 میلی‌متر میزان بارندگی تاکنون در خلیل‌آباد بوده که نسبت به مشابه سال قبل 22 درصد کاهش یافته است.

 

 

شاکری اضافه کرد: توجه به معشیت کشاورزان و رفع مشکلات آنها باید در اولویت کاری مسؤولان ذی‌ربط استانی و شهرستانی باشد.

مشارکت 81 درصدی مردم کاشمر و مشارکت 84 درصدی مردم بردسکن و مشارکت 84 درصدی مردم خلیل آباد در انتخابات

فرماندار کاشمر اعلام کرد:

مشارکت 81 درصدی کاشمری‌ها در انتخابات / 199 منتخب مردم راهی شوراهای اسلامی کاشمر شدند

فرماندار کاشمر بابیان اینکه با برگزاری پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی، 199 نفر برای شوراهای شهر و روستا در این شهرستان انتخاب شدند، گفت: 81 درصد واجدین شرایط در کاشمر پای صندوق‌های اخذ رأی حاضر شدند.

 

محمدحسن فرهادی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در کاشمر با تقدیر از حضور پرشور و مشارکت حداکثری واجدین شرایط در پای صندوق‌های اخذ رأی اظهار داشت: مردم انقلابی و همیشه درصحنه این شهرستان همچون سایر نقاط کشور با تأسی از منویات مقام معظم رهبری حضوری چشمگیر داشتند و بار دیگر توطئه‌های دشمنان و بدخواهان نظام و انقلاب را خنثی کردند.

 

وی، مشارکت بالای سیاسی مردم را علامت توسعه‌یافتگی معقول سیاسی مردم این شهر دانست و متذکر شد: با اعلام نتیجه انتخابات، باید رقابت‌های سیاسی به رفاقت تبدیل شود و همه یکدل و یک‌صدا برای عمران و آبادانی شهر، روستا و کشور خود تلاش کنیم.

 

فرماندار کاشمر با اشاره به استقرار 104 شعبه ثابت و سیار روستایی برای اخذ آرای مردم در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در این شهرستان، افزود: در مدت 16 ساعت برگزاری انتخابات در روز جمعه، 89 هزار و 248 واجد شرایط رأی دادن در شعب اخذ رأی حاضر شدند و  آرای خود را به صندوق ریختند.

 

وی بابیان اینکه در انتخابات شوراهای اسلامی شهر کاشمر، 44 هزار و 227 نفر شرکت کردند که این رقم 62 درصد واجدین شرایط رأی دادن است، ادامه داد: با شمارش آرای 38 شعبه ثابت و دو شعبه سیار در کاشمر، 7 عضو اصلی و 3 عضو علی‌البدل که بیشترین آرا را کسب کرده بودند، مشخص شدند.

 

فرهادی با اشاره به مشارکت 91 درصدی واجدین شرایط در روستاهای بخش مرکزی کاشمر، اضافه کرد: در 25 روستای بخش مرکزی این شهرستان، 28 هزار و 821 نفر واجد شرایط رأی دادن بودند که از این تعداد، 26 هزار و 219 نفر با حضور در شعب اخذ رأی، آرای خود را برای انتخاب رئیس‌جمهور و 98 عضو شورا به صندوق ریختند.

 

وی بابیان اینکه مردم ریوش برای انتخاب 5 عضو اصلی و 2 عضو علی‌البدل به 4 شعبه اخذ رأی  ثابت در نقاط مختلف این شهرستان مراجعه کردند، یادآور شد: 83 درصد جمعیت واجدین شرایط در ریوش در این دوره از انتخابات مشارکت داشتند.

 

فرماندار کاشمر با اشاره به مشارکت 97.6 درصدی واجدین شرایط در روستاهای بخش کوهسرخ  این شهرستان، گفت: در 28 روستای بخش کوهسرخ، 13 هزار و 528 نفر واجد شرایط رأی دادن بودند که از این تعداد، 13 هزار و 209 نفر با حضور در شعب اخذ رأی، آرای خود را برای انتخاب 90 عضو شورا به صندوق ریختند.

 

فرهادی یادآور شد: در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری درمجموع مشارکت‌کنندگان، 47درصد مرد و 51.62درصد زن، ثبت شده است.

 

فرمانداربردسکن:

84 درصد مردم بردسکن در انتخابات شرکت کردند

فرماندار بردسکن گفت: مردم بردسکن در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا حضور 84 درصدی خود را با اقتدار به نمایش گذاشتند.

 

برات علی نیا ظهر امروز در گفت وگو با خبرنگار  فارس در بردسکن، با تقدیر و تشکر از حضور مردم شریف این شهرستان که با حضور پرشکوه و با اقتدار خود حماسه‌ دیگری را رقم زدند، اظهار کرد: از مردم بزرگوار بردسکن، شهرهای انابد و شهرآباد به خاطر حضور بی نظیر خود در انتخابات تقدیر می کنم.

 

وی با اشاره به مشارکت و روند افزایشی مردم بردسکن در این انتخابات، افزود: در این دوره از انتخابات، مردم با 84 درصد حضور در پای صندوق‌های رای برگ زرین دیگری را در کارنامه این شهرستان به ثبت رساندند.

 

فرماندار بردسکن  با بیان اینکه مردم این شهرستان همزمان با سراسر کشور در 29 اردیبهشت ماه، با حضور مقتدرانه‌ و سیاسی، اجتماعی خود، بر عظمت مردم این شهرستان افزودند، گفت: در این دوره 2 هزار و 100 نفر در امر برگزاری انتخابات با ستاد شهرستان همکاری داشتند که جای دارد از همه اعضای ستاد انتخابات در شهرستان، اعم از نظارت و اجرایی تقدیر نمایم.

 

وی افزود: افرادی که منتخب مردم شدند و نیز ریاست جمهوری، باید در راستای شعارهای انتخاباتی و خدمت رسانی به مردم گام های اساسی بردارند.

 

فرماندار خلیل آباد خبر داد

مشارکت 84 درصدی مردم خلیل آباد در پای صندوق های رای

فرماندار خلیل آباد از مشارکت 84 درصدی مردم این شهرستان در پای صندوق های رای خبر داد و گفت: با پایان شمارش آرای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در خلیل آباد حجت الالسلام رئیسی 22 هزار و 905 رای و حجت الالسلام روحانی 9 هزار و 287 رای را کسب کردند.

 

مجتبی شاکری امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در خلیل آباد از مشارکت 84 درصدی مردم این شهرستان در پای صندوق های رای  خبر داد و گفت: با پایان شمارش آرای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در خلیل آباد حجت الالسلام رئیسی  22 هزار و 905 رای و حجت الالسلام روحانی  9 هزار و 287 رای، آقای میر سلیم 249 رای وآقای هاشمی طبا 109 رای را کسب کردند.

 

 

وی با اشاره به نتایج شوراهای اسلامی شهر خلیل آباد، متذکر شد: از مجموع 7 هزار و 225 رای ، آقایان حسین بهشتیان 3 هزار و 342 رای،  محسن زارع 2 هزار و 597 رای،  علیرضا زیبایی 2 هزار و 212 رای ، غلامرضا توکلی 2 هزار و 30 رای و محسن یاقوتی هزار و 578 را کسب کرده اند.

نماینده مردم بردسکن در مجلس شورای اسلامی خبر داد

رایزنی فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی با روحانی درباره شاخص‌های اعضای کابینه دولت دوازدهم

نماینده مردم بردسکن، کاشمر وخلیل آباد درمجلس شورای اسلامی از رایزنی فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی با روحانی درباره شاخص‌های اعضای کابینه دولت دوازدهم خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بردسکن، بهروز بنیادی ظهر امروز در مراسم افتتاح مرکز درمانی انابد از نیمه وقت به شبانه روزی، اظهار داشت: طرح تحول سلامت دولت از اقدامات موثر و به‌جا در این دولت بود که تا حد زیادی از مشکلات مردم کاسته شود.

 

وی از عدم تامین متخصص مورد نیاز در بیمارستان ولی عصر(عج) بردسکن  انتقاد کرد و افزود: موضوع تامین متخصص این بیمارستان  پیگیری می شود و قول‌های مساعد برای حل هرچه سریع‌تر پزشک متخصص زنان وزایمان  از خراسان رضوی داده شده است.

 

نماینده مردم بردسکن، کاشمر وخلیل آباد درمجلس شورای اسلامی بر تقویت آنتن‌دهی تلویزیون در مناطق عشایری و اینترنت در برخی از روستاهاب منطقه بردسکن، تاکید کرد و از مسؤولان امر خواست در این حوزه نیز ورود پیدا کنند.

 

 بنیادی با محکوم نمودن حرکت تروریستی اخیر در کشور و حمله به مجلس شورای اسلامی و حرم حضرت امام راحل، متذکر شد:  اعضای فراکسیون خواستار تشکیل جلسه غیرعلنی دیگری برای اخذ تصمیم مناسب برای مقابله  با داعش در سطح منطقه‌ای و داخلی کشور شدند و همچنین بر لزوم ارتقای سطح امنیتی خانه ملت و نمایندگان تاکید کردند.

 

 

وی از تهیه نامه‌ای از سوی این فراکسیون خطاب به رئیس جمهور خبر داد و گفت: فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی با بیش از ۱۲۰ عضو درصدد است، در نامه‌ای به حجت الاسلام روحانی درخصوص شاخص‌ها و ویژگی‌های اعضای کابینه دولت دوازدهم رایزنی کند.

تمرکز جهاد کشاورزی خراسان رضوی بر منابع آب و بازرگانی محصولات است

مشهد- ایرنا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: تمرکز امسال جهاد کشاورزی در این استان بر منابع آب و بازرگانی محصولات کشاورزی است.

تمرکز جهاد کشاورزی خراسان رضوی بر منابع آب و بازرگانی محصولات است

مجتبی مزروعی روز دوشنبه در نشست سامان بخشی تولید، حمایت و توسعه بازارهای داخلی و خارجی انگور و کشمش در کاشمر افزود: در تولیدات زراعی، باغی، مکانیزاسیون، صنایع تبدیلی و امور دام باید با نگاه ویژه به منابع آب در راستای کاهش مصرف آب تلاش کرد.

وی اظهار کرد: در برنامه توسعه کشاورزی استان بهره وری از آب مورد تاکید است و محور حرکت توجه به منابع آب می باشد.

وی با بیان اینکه در چند سال اخیر اعتبارات خوبی برای اجرای آبیاری تحت فشار و کم فشار در این استان اختصاص یافته است، گفت: برای اجرای این طرح ‌ها در شهرستانهایی که از محدودیت بیشتر منابع آب رنج می‌ برند سهمیه اعلام شده اما تلاش می‌ کنیم منابع مورد نیاز برای اجرای همه طرح های آنها را از محل اعتبارات متمرکز تأمین کنیم.

مزروعی افزود: سه شهرستان کاشمر، خلیل آباد و بردسکن برای افزایش سهمیه اجرای طرح‌ های آبیاری کم فشار محدودیتی نخواهند داشت و برای اجرای این طرح‌ در زمین ‌های کمتر از 10 هکتار به شهرستان ‌ها تفویض اختیار شده است.

وی از مدیران جهاد کشاورزی شهرستان ها خواست هرچه سریعتر پروژه ‌ها را با کدهای خواسته شده معرفی کنند تا در تأمین لوله های مورد نیاز با مشکل مواجه نشوند.

وی اظهار کرد: 580 شرکت تعاونی و تشکل کشاورزی در این استان فعال است که در چند سال گذشته به علت عدم توجه به آنها 280 شرکت تعطیل شده است.

مزروعی با تاکید بر حمایت از تشکل ‌های کشاورزی و تشکیل صنایع تبدیلی در راستای فعال شدن بخش بازرگانی گفت: به رغم اینکه از سال 77 پیگیر رونق صنایع تبدیلی بوده ایم اما به دلیل تأمین نشدن منابع مورد نیاز طرح ‌های مزبور اجرا نشده اند.

وی از اختصاص اعتباراتی به عنوان یارانه کشمش خبر داد و افزود: نباید اجازه داد این اعتبارات با تخصیص مبالغ اندک به افراد، مانند گوشت قربانی شود.

وی اظهار کرد: پارسال اعتبارات بسیار خوبی از سوی دولت برای تمدید وام ‌ها، مکانیزاسیون، آب و خاک و تأمین یارانه تخصیص یافت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی با اشاره به تصویب پنج هزار میلیارد ریال اعتبار طی چند روز گذشته برای ایجاد صنایع تبدیلی به عنوان تسهیلات یارانه دار گفت: مدیران جهاد کشاورزی باید طرح ‌های خود را برای دریافت تسهیلات یارانه‌ ای برای حوزه صنایع تبدیلی، کشت گلخانه ‌ای، وضعیت دام با نگاه به دام سبک و سایر حوزه‌ هایی که مورد نیاز است تهیه کنند.

 

* اختصاص 180میلیارد ریال برای راه اندازی صنایع تبدیلی در منطقه ترشیز

نماینده مردم کاشمر، خلیل آباد و بردسکن در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست از اختصاص 180میلیارد ریال برای راه اندازی صنایع تبدیلی در منطقه ترشیز (شهرستانهای کاشمر، خلیل آباد و بردسکن) خبر داد.

بهروز بنیادی گفت: باید نسبت به تشکیل گروه مشاور سرمایه گذاری توسط مدیران استان اقدام شود و در شهرستانها نیز کارگروهی بدین منظور فعال گردد.

وی با اشاره به ضرورت سرمایه گذاری برای ساخت واحدهای صنعتی فراوری محصولات کشاورزی، افزود: سازمان تعاون استان طبق دستور وزیر جهاد کشاورزی موظف است برای راه اندازی صنایع تبدیلی در شهرستان از منابع خود اقدام کند.

 

* مخالفت فرماندار کاشمر با پرداخت یارانه مستقیم به کشاورزان

فرماندار کاشمر نیز در این نشست با پرداخت یارانه به طور مستقیم به کشاورزان مخالفت کرد و گفت: اعتبار تخصیص یافته به بخش کشاورزی شهرستان باید برای راه اندازی صنایع تبدیلی در همین بخش هزینه شود.

محمد حسن فرهای افزود: اگر سهام معقول برای کشاورزان به منظور سرمایه گذاری در صنایع تبدیلی تعریف شود و مدیریت منابع و ذیحسابی آن مشخص باشد مشکلات کمتری خواهیم داشت.

وی اظهار کرد: در اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال پایدار باید از علم روز در بخش کشاورزی استفاده کنیم.

 

* بردسکن در استفاده از اعتبارات آبیاری نوین رتبه اول استان را کسب کرد

فرماندار بردسکن نیز در این نشست گفت: این شهرستان امسال در شاخص آب و خاک و استفاده از اعتبارات آبیاری نوین رتبه اول استان را به خود اختصاص داد.

برات علی نیا با بیان اینکه منتقدین دولت به دنبال این هستند که اقدامات انجام شده در روستاها را زیر سوال ببرند، افزود: به رغم اقدامات بسیاری که توسط دولت تدبیر و امید در روستاها انجام شده ،عده ای مدام می خواهند این عملکرد مطلوب را به چالش بکشند.

وی اظهار کرد: امسال به دلیل سرمازدگی بیش از 2 هزار و 200 میلیارد ریال خسارت به این شهرستان وارد شد و در گرمای تیر و مرداد نیز کمبود آب برای بخش کشاورزی شهرستان مشکل ساز است.

وی گفت: با جذب 136 درصدی تسهیلات مکانیزاسیون 61 دستگاه ادوات نوین به بخش کشاورزی بردسکن افزوده شده و 100 درصد سهمیه نهاده های کشاورزی شهرستان نیز جذب شده است.

علی نیا افزود: پارسال بیشترین اعتبارات تملک دارایی و ماده 180 در اختیار بخش کشاورزی گذاشته شد و امسال نیز از اعتبارات تملک دارایی تخصیص یافته به بخش کشاورزی مبلغی کسر نشده است اما باز هم این بخش نیاز به حمایتهای بیشتر دارد.

 

* نابودی بخشی ازمحصولات کشاورزی خلیل آباد به دلیل نبود صنایع تبدیلی

فرماندار خلیل آباد هم در این نشست گفت: نبود صنایع تبدیلی و تکمیلی در این شهرستان باعث شده است قسمت عمده محصولات کشاورزی منطقه به ضایعات تبدیل شده و نابود شود.

مجتبی شاکری، با بیان اینکه 90 درصد اقتصاد منطقه ترشیز بر پایه کشاورزی استوار است، بر ضرورت ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی در خلیل ‌آباد تأکید کرد و افزود: این شهرستان با ظرفیت بسیار در بخش کشاورزی می تواند نقش مهم و تأثیرگذار در تحقق شعار سال داشته باشد.

وی اظهار کرد: در بهار امسال با صدور روزانه 30 تن برگ انگور به نقاط مختلف کشور، اشتغال خوبی در این شهرستان ایجاد شد.

وی با بیان اینکه 6 هزار هکتار از باغات خلیل ‌آباد به محصول انگور اختصاص دارد و 20 رقم انگور در این شهرستان شناسایی ‌شده است، گفت: پارسال 20 هزار تن انگور تولیدی شهرستان به کشور های روسیه و اوکراین صادر شد.

شاکری افزود: سرمازدگی اخیر مشکلاتی را برای کشاورزان منطقه به وجود آورد و باعث کف بُر کردن باغات انار و همچنین از بین رفتن مزارع زعفران شد.

وی اظهار کرد: خسارت هزار و 200 میلیارد ریالی به بخش کشاورزی شهرستان، بازار و اقتصاد منطقه را تحت ‌الشعاع قرار داده است.

وی گفت: هرچند در راستای حمایت از کشاورزان خسارت‌ دیده، یک هزار و 428 فقره از وام ‌های کشاورزان با برآورد 110 میلیارد ریال استمهال شد و بیشترین اعتبارات تملک دارایی شهرستان به بخش کشاورزی اختصاص یافت و با راه ‌اندازی مجتمع گلخانه ‌ای و اشتغال 20 کارشناس کشاورزی اقدام خوبی در زمینه توسعه گشت گلخانه‌ ای انجام شد اما نبود صنایع تبدیلی و تکمیلی در شهرستان مشکل ساز شده است.

شاکری از اعلام آمادگی بخش خصوصی این شهرستان برای سرمایه‌ گذاری در حوزه صنایع تبدیلی خبر داد و افزود: روند حضور بخش خصوصی در شهرستان میسر شده و مدیران آمادگی کامل برای فراهم کردن بسترهای حضور سرمایه ‌گذاران را دارند.

وی ادامه داد: از ابتدای سال زراعی میزان بارندگی در این شهرستان 145 میلی‌ متر بوده که نسبت به مدت مشابه پارسال 22 درصد کاهش داشته است لذا خشکسالی در منطقه جدی‌ تر شده و باید در بخش کشاورزی به مدیریت منابع آب بیشتر توجه کرد.

سه شهرستان کاشمر، خلیل آباد و بردسکن از قطبهای کشاورزی خراسان رضوی به شمار می روند.

 

اقتصاد این شهرستانها برپایه کشاورزی است و 80 درصد مردم این مناطق به طور مستقیم و غیر مستقیم در این بخش فعالیت دارند.

بنیادی مطرح کرد:

جای خالی حمایت بیمه‌ای از زوج‌های نابارور در بودجه ۹۶/وظیفه شورای عالی بیمه برای کمک به زوج‌ها

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر پوشش بیمه‌ای ناباروران، گفت: وزارت بهداشت و بیمه‌ها باید هزینه‌های درمان ناباروری را ارزیابی و نسبت به پوشش آن اقدام کنند.

جای خالی حمایت بیمه‌ای از زوج‌های نابارور در بودجه 96/وظیفه شورای عالی بیمه برای کمک به زوج‌ها

بهروز بنیادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص راهکارهای بهبود وضعیت زوج‌های نابارور، گفت: بهبود وضعیت زوج‌های نابارور نیازمند تعریف درست ناباروری و ارایه این تعریف از سوی مراکز مشاوره به خانواده‌هاست، بسیاری از زوج‌ها اطلاعات کافی درباره مدت زمانی که یک زوج نابارور محسوب می شوند، ندارند، به نوعی که بسیاری از زوج‌ها در این تعریف نمی‌گنجند.

 

نماینده مردم کاشمر، بردسکن، خلیل آباد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در این میان بسیاری از خانواده‌ها و حتی برخی پزشکان وضعیت را برای زوج‌ها سخت‌تر کرده‌اند، به لحاظ علمی عدم بارداری زوج‌ها پس از یک سال زندگی مشترک و بدون استفاده از هیچ روش پیشگیری قابل تایید است.

 

وی ادامه داد: متاسفانه عدم حمایت بیمه‌ها از بسیاری از داروها و پرتکل‌های درمانی زوج‌های نابارور سبب بروز مشکلاتی شده که امیدواریم تا پایان سال 96 ضمن برنامه‌ریزی مدون تحت پوشش بیمه قرار گیرند، در این صورت کمک بزرگی به زوج‌های نابارور می‌شود. همچنین وزارت بهداشت و درمان باید نسبت به ارائه خدمات به این گروه از افراد با هزینه کمتر می تواند گام موثری بردارد.

 

بنیادی معتقد است: وزارت بهداشت و درمان همچنین باید در هر استان این ظرفیت را ایجاد کند، به خصوص با توجه به اینکه «درمان ناباروری مردان و زنان و تقویت نهادها و مؤسسات حمایتی ذی‌ربط» یکی از بندهای سیاست‌های ابلاغی جمعیتی است، باید حمایت‌های بیشتری را شاهد باشیم.

 

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در قانون بودجه سال 96 ردیفی برای تامین منابع درمان ناباروری زنان و مردان دیده نشده است، گفت: سازمان‌های بیمه‌ باید در سیاست‌های خود نسبت به تامین این منابع گام بردارند، در حقیقت شورای عالی بیمه باید این سیاست‌ها را تدوین و به زیرمجموعه خود ابلاغ کند.

 

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با یادآوری تاکید مجلس بر تحقق سیاست‌های جمعیت، گفت: وزارت بهداشت و درمان و بیمه‌ها باید هزینه‌های درمان ناباروری را ارزیابی و نسبت به پوشش بخش‌های مهم و مورد نظر اقدام کنند.

 

 

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ دکتر اسلامی رییس اداره سلامت جمعیت خانواده و مدارس وزارت بهداشت و درمان از وجود حدود سه میلیون زوج نابارور در سال 95 در کشور خبر داده و گفته است: به نظر می رسد در بررسی امسال به این عدد اضافه شود.