جمعه, 03 فروردين 1397

رونمایی از کتاب صلح و سلام هادی دربان حسینی

  • انداز قلم

رونمایی از کتاب صلح و سلام هادی دربان حسینی؛

تبلور اندیشه سترگ صلح در هنر خوشنویس ایرانی

ویکتور هوگو می گوید: «روزی جهانیان، همه دست برادری به یکدیگر خواهند داد و آن روزی است که بدبختی و تیره روزی در گستره جهان یافت نخواهد شد.»

 

اندیشه سترگ صلح از دیرباز در لابه لای صفحات تاریخ نگاشته شده،ورق خورده، اما هرگز فراموش نشده است و ایرانیان نیز با فرهنگی غنی و آمیخته با آموزه های صلح آمیز اساطیری، همواره ندای آزادی و رادمردی را سرداده اند.

 

به گزارش خبرگزاری روزمشهد (مشهدنیوز)، هادی دربان حسینی با خلاقیتی مثال زدنی در کتاب "صلح و سلام” ضمن خلق اثری ارزشمند و در خور در حوزه فرهنگ و هنر، لحن لطیف و اثرگذاری شده است برای انتقال پیام آشتی و صلحی که مفاخر این مرز و بوم کهن و دیگر ممالک جهان به انتقال آن چشم امید بسته اند.

 

ابن هنرمند خطه ی کاشمر خراسان، در برگ برگ این کتاب ارزشمند، نگاه بزرگان دنیا و ادیان مختلف را درباره مسأله صلح در کنار یکدیگر ارائه کرده است تا نشان دهد اهالی فرهنگ در هیچ کشوری با جنگ میانه خوبی ندارند و همه خواستار صلح هستند. همچنین ادیان مختلف نیز همگی بر صلح تکیه دارند و انسان‌ها را به صلح و برابری دعوت می‌کنند.

 

در این کتاب، آیاتی از قرآن، فرازهایی از نهج‌البلاغه، اشعاری از مولانا، سعدی، حافظ، فریدون مشیری، شهریار، زرتشت و… به خطی هوش ربا نگاشته شده است . آثاری که همه به خط فارسی و لاتین جملاتی را با مضمون صلح در برابر مخاطب قرار می‌دهد.

 

کتاب صلح وسلام (سیمای صلح در اشعار بزرگان ادب ایران و جهان) در قطع رحلی و به شکل افقی در ۹۶ صفحه به چاپ رسیده است که یادداشت دکتر سیدعباس عراقچی و همچنین مقدمه دکتر محمدجعفر یاحقی براین کتاب، گواه ارزش بیکران هنر این استاد گرانقدر خوشنویسی و اساتید تذهیبی است که این جریده ی ماندگار را، برای زنده ماندن انسانیت به اندیشه صلح گره زده اند.

 

 

به امید روزی که تمام کودکان جهان در دستان صلح، بزرگ شوند…

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد