سه شنبه, 29 اسفند 1396

ضرورت دعوت از مفاخر کشور جهت بیان اظهارات در زمینه‌های مختلف در صحن علنی مجلس

  • انداز قلم

سرویس صحن

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در تذکری خواستار دعوت مفاخر و چهره‌های ماندگار به مجلس جهت سخنرانی در زمینه‌های مختلف در صحن علنی شد.

ضرورت دعوت از مفاخر کشور جهت بیان اظهارات در زمینه‌های مختلف در صحن علنی مجلس

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، بهروز بنیادی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 5 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری به استناد بند 8 ماده 24 آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: تصمیم‌گیری در خصوص دعوت اشخاص حقیقی و حقوقی و موافقت با حضور اشخاص متقاضی جهت بیان و اظهارنظر در صحن علنی مجلس جزو اختیارات هیات رئیسه است.

نماینده مردم کاشمر، بردسکن، خلیل آباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به اینکه در مجالس اوایل انقلاب رسم بوده افراد خارج از مجموعه و مدیران اجرایی به مجلس دعوت می‌شدند امروزه نیز با توجه به شرایط فعلی جامعه می‌توان به این کار پرداخت.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس دهم یادآور شد: از مفاخر و چهره‌های ماندگار و اساتید در زمینه‌های مختلف می‌توان جهت اظهارنظر به مدت 10 الی 15 دقیقه در صحن علنی دعوت کرد. هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با مدیریت خود می تواند به این موضوع بپردازد.

مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: می‌توانید پیشنهادات خود را در این خصوص به هیات رئیسه ارائه دهید تا اقدامات لازم انجام گیرد./

 

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد